Literaire Avond Orhan Veli

flyer“Şiir yazma hastalığım
hep böyle havalarda nüksetti;
beni bu güzel havalar mahvetti…”

Orhan Veli mocht maar 36 jaar oud worden, maar heeft in zijn korte leven de Turkse literatuur ware meesterwerken achtergelaten. Hij was samen met Oktay Rıfat en Melih Cevdet Anday een van de pioniers van de progressieve Turkse dichtkunst (Garip akımı) die zich, in tegenstelling tot het abstracte en formele, richt op het construeren van taalkundig eenvoudige en transparante gedichten. Orhan Veli wordt dan ook door velen herdacht als ‘de dichter die hen gedichten deed liefhebben’, juist omdat zijn werken zo herkenbaar zijn opgeschreven.
Op 2 juni herdenken wij zijn leven en meest beroemde werken tijdens onze 5e literaire avond. Kom ook!

Datum: Dinsdag 2 juni 2015
Tijd: 19:00- 21:00
Locatie: Studentendok VU
Voertaal: Turks
Aanmelden: svanatolia.nl/literaire-avonden


Geplaatst

in

door

Tags: