Lezing Young Turks

Anatolians, zijn jullie al bijgekomen van de meet & greet met Arda Erel? Wij hebben namelijk alweer een geweldige lezing voor jullie georganiseerd. Op woensdag 11 maart zal professor Erik-Jan Zürcher een lezing geven over de Young Turks (Jong-Turken in het Nederlands, Jön Türkler in het Turks) die tot in de jaren vijftig actief waren in Turkije. Wil je deze informatieve lezing niet missen en je kennis over de Turkse geschiedenis verbreden? Meld je dan snel aan via: www.svanatolia.nl/youngturks. Professor Erik-Jan Zürcher is een Turkoloog, die met name een expert is op het gebied van de overgangsperiode van het Ottomaanse Rijk naar de Republiek Turkije en in de rol van de Young Turks. Hij heeft onder andere de bestseller ‘A Modern History’ geschreven. Dit boek is vertaald in negen talen en wordt tot op heden gebruikt op verscheidene universiteiten, waaronder Universiteit van Leiden en Koc Universiteit. Als klap op de vuurpijl heeft Erik-Jan Zürcher in augustus 2018 een koninklijke onderscheiding gekregen en is hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Eeuw. Erik-Jan Zürcher zal tijdens de lezing bespreken wie de Young Turks waren, waar ze vandaan kwamen, hun ideeën en ook de rol die zij later hebben gespeeld in Turkije. Zijn jullie ook al net zo enthousiast geworden als wij? Wil je meer weten over de Young Turks? Mis deze lezing dan vooral niet en meld je snel! Aanmelden kan via: www.svanatolia.nl/youngturks. Datum: woensdag 11 maart 2020 Inloop: 18:30u, Lezing: 19.00u – 21.00u Locatie: HG-06A00, Vrije Universiteit te Amsterdam Voertaal: Nederlands


Geplaatst

in

door

Tags: