Cultuuravond Âşık Veysel

Anatolians, hebben jullie ook zin om 2019 af te sluiten met een gezellige cultuuravond? Vrijdag 6 december organiseren wij een cultuuravond over een van de meest beroemde volksdichters van Turkije; namelijk Âşık Veysel. 

Âşık Veysel is geboren in 1894 in een klein dorpje in Sivas. Op zevenjarige leeftijd werd hij blind en daarna leerde hij baglama spelen van zijn vader. Ondanks het blind zijn, is hij later een van de grootste en bekendste dichters van Turkije geworden. Centraal in zijn gedichten staan de thema’s natuur, vaderlandsliefde en de liefde. Wij gaan tijdens de cultuuravond stilstaan bij zijn leven om te begrijpen welke omstandigheden en belevingen vorm gaven aan zijn gedichten en hoe het kwam dat veel mensen zich hierin konden vinden. Ben jij benieuwd naar Âşık Veysel? Wil je meer weten over de gebeurtenissen van Âşık Veysel die hem “Âşık” maakte? Kom dan naar onze cultuuravond! 

Meld je snel aan voor de cultuuravond op 6 december via www.svanatolia.nl/asikveysel

Datum: Vrijdag 6 december 2019

Tijd: 18:00-20:30

Locatie: Lokaal HG-06A32, Vrije Universiteit Amsterdam

Voertaal: Turks

Aanmelden via: www.svanatolia.nl/asikveysel


Geplaatst

in

,

door

Tags: